Budżet Obywatelski Krakowa: Soczewka Potrzeb i Kierunek Rozwoju Miasta

Jako kandydat na radnego miasta Krakowa, pragnę podkreślić niezwykłą wartość, jaką dla naszego miasta ma budżet obywatelski. Projekty zgłaszane do budżetu obywatelskiego są niczym soczewka skupiająca najpilniejsze problemy i potrzeby mieszkańców. Także wskazują kierunek, w jakim powinno rozwijać się nasze miasto. To bezpośredni sygnał od mieszkańców, który pokazuje, co jest dla nich najważniejsze. Jakie zmiany chcieliby zobaczyć w swoim najbliższym otoczeniu.

Budżetu Obywatelski Krakowa – Rola w Rozwoju Miasta

Nie wiem, czy obecne władze miasta patrzą na budżet obywatelski miasta Krakowa z takiej perspektywy, jak ja. Jestem przekonany, że miasto powinno iść za głosem mieszkańców. Projekty składane do budżetu, ich charakter i kierunki powinny dać do myślenia. Stać się podstawą do refleksji nad priorytetami w zarządzaniu miastem. Dziś, po wielu latach corocznych edycji budżetu obywatelskiego, widzimy, że mieszkańcy Nowej Huty wciąż kładą nacisk na remonty i rewitalizacje przestrzeni publicznych. To wskazuje na podstawowy problem – niewystarczającą ilość środków przekazywanych przez miasto na te cele.

Budżet Obywatelski Krakowa jako Narzędzie Demokracji Partycypacyjnej

Miasto nie może i nie powinno traktować budżetu obywatelskiego jako dodatkowego źródła finansowania podstawowych zadań. Powinien on umożliwiać mieszkańcom realizację projektów wzbogacających przestrzeń rekreacyjną, kulturalną i przyrodniczą ich dzielnic. To szansa na realizację pomysłów, które przynoszą dodatkową wartość i poprawiają jakość życia w mieście.

Nowe Podejście do Budżetu Obywatelskiego

Jestem przekonany, że musimy zmienić podejście do budżetu obywatelskiego. Jako radny będę dążył do tego, aby jeszcze bardziej wsłuchać się w głos mieszkańców. Ponieważ to oni najlepiej wiedzą, jakie zmiany są potrzebne w Krakowie. Zależy mi na tym, aby władze miasta nie tylko wysłuchały ich projektów, ale także uwzględniły je w planowaniu rozwoju miasta. Co więcej, chcę, aby budżet obywatelski nie był jedynie formalnością. Chcę aby rzeczywiście pełnił funkcję narzędzia demokracji partycypacyjnej, dając mieszkańcom realny wpływ na kształtowanie swojej przestrzeni. Gdzie każdy mieszkaniec ma realny wpływ na to, jak wygląda jego miasto.

Apel do Mieszkańców Krakowa

Zmiana ta jest możliwa tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu mieszkańców. Zachęcam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w procesie budżetu obywatelskiego. Składania projektów i głosowania na te inicjatywy, które według Was zmienią Kraków na lepsze. Razem możemy sprawić, że nasze miasto stanie się jeszcze bardziej przyjazne, zielone i dostosowane do potrzeb wszystkich jego mieszkańców.

Głosując na mnie, wybieracie przyszłość Krakowa, w której priorytetem jest dobro mieszkańców i ochrona naszego wspólnego środowiska. Dajcie mi szansę być Waszym głosem w Radzie Miasta Krakowa. Razem zbudujemy Kraków, który będzie dumą dla przyszłych pokoleń.

Jedna odpowiedź do “Budżet Obywatelski Krakowa: Soczewka Potrzeb i Kierunek Rozwoju Miasta”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *